streda 13. decembra 2017

Synchronizácia kontaktov a kalendárov medzi iCloud a Outlook

Nedávno sa ma jeden známy spýtal, či je možné synchronizovať kontakty a kalendár z iCloudu s Outlookom. Áno dá sa to, v tomto článku si ukážeme ako na to. Ukážeme si ako používať EVO Collaborator for Outlook (ECO)!

ECO je plugin pre Outlook, CardDAV a CalDAV

Pomocou ECO pluginu ktorý ma veľkosť len 5.6MB môžeme jednoducho, obojsmerne synchronizovať kontakty, kalendáre a úlohy medzi službami ktoré používajú CardDAV/CalDAV a Outlookom.

Čo je vlastne CardDAV a CalDAV?

CardDAV a CalDAV sú štandardné API protokoly od IETF pre kontakty a kalendáre. Apple používa tieto protokoly pre správu kontaktov a kalendárov medzi svojimi zariadeniami.

Takže ako na to?

Synchronizácia kontaktov a kalendárov medzi iCloud a Outlook
Synchronizácia medzi EVO Collaborator for Outlook je úplne jednoduchá:

  1. Stiahnite si ECO z oficiálnych stránok a nainštalujte ako administrátor.
  2. Spustite Outlook a kliknite na panel EVO v hornom páse kariet
  3. Kliknite na Configure profile(s)
  4. Zvoľte druhý profil pre nadstavenie iCloud. Zadajte vaše užívateľské meno a heslo.
  5. Po dokončení budú dáta z vášho úctu iCloud vždy vo vašom Outlooku.

Vytvorte si vlastný cloud!

Gmail je skvelý nástroj pre jednotlivca, ale nie je najlepší pre firemné prostredie s mnoho užívateľmi a dátami. Prečo nemáte svoj vlastný emailový server, pre vašu spoločnosť?

EVO Mail Server

Jedno z najjednoduchších riešení je stiahnuť a nainštalovať EVO Mail Server. Po vytvorení vlastného cloudu môžete prijímať a posielať emaily, vytvárať kalendár a úlohy. Tento software je dobrým riešením ktoré sú k dispozícii.

Stiahnite si a nainštalujte EVO Mail server, spolu s pluginem CardDAV a CalDAV (ECA). Po dokončení budú vaše kontakty, kalendáre a úlohy z Outlooku synchronizované. Toto riešenie je jedno z najlepších ktoré sú k dispozícii.

13/12/2017

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára